Šok za bh. trojac u Konjasporu: Osramoćeni i eliminirani od ekipe iz Lihtenštajna

Šehić četiri puta kapitulirao, Hadžiahmetovićev gol kao utjeha

Šehić: Noć za zaborav. KONYASPOR

11.8.2022

Konjaspor trojice bh. reprezentativaca Ibrahima Šehića (33), Amira Hadžiahmetovića (25) i Amara Rahmanovića (28) pretrpio je šokantnu eliminaciju iz Konferencijske lige.

Turski predstavnik je u revanš meču trećeg pretkola rezultatom 2:4 poražen od lihtenštajnskog Vaduza, s kojim je u prvom meču odigrao 1:1.

Konjaspor je večeras prvi poveo golom Giljermea (Guilherme) iz penala u 18. minuti i ništa, ali su gosti do poluvremena preokrenuli golovima Frenklina Sasere (Franklin) u 28. i Manuela Sutera (Sutter) u 31. minuti.

Tunahan Čiček (Cicek) je u 67. povisio na 1:3, a sudbinu Konjaspora zapečatio je Sedrik Gaser (Cedric Gasser).

Domaćin je 95. minuti ublažio poraz golom Hadžiahmetovića.

Šehić je branio cijeli meč i četiri puta vadio loptu iz mreže, a punu minutažu imao je i Hadžiahmetović. Rahmanović je pak zamijenjen u 59. minuti.