Dinamo nemoćan na San Siru, Milan došao do rutinske pobjede

Prvi poraz "Modrih" i prvi trijumf "Rosonera"

"Rosoneri" došli do prve pobjede. AC MILAN

14.9.2022

Zagrebački Dinamo pretrpio je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Nakon što su u prvom kolu grupe E na Maksimiru senzacionalno pobijedili Čelzi (1:0), "Modri" su večeras na San Siru poraženi od italijanskog prvaka Milana rezultatom 3:1.

Držali su se gosti sve do 45. minute, kada je Milan u vodstvo s bijele tačke doveo Olivije Žiru (Olivier Giroud).

Prednost domaćina je u 47. minuti glavom udvostručio Aleksis Salemakers (Alexis Saelemaekers), poslije ubačaja Rafaela Leaoa.

Gosti su u 56. minuti uspjeli smanjiti rezulat preko Mislava Oršića, kojem je asistirao Bruno Petković.

Međutim, Milan je u 77. minuti došao do trećeg gola, kojim je riješio pitanje pobjednika. Njegov autor bio je Tomazo Pobega (Tommaso).

Milan je tako došao do prve pobjede, poslije remija na startu takmičenja sa Salzburgom (1:1).

Recimo i da je za Milan od 78. minute igrao bh. reprezentativac Rade Krunić (28), koji se vratio poslije povrede i mjesec dana pauze.

Luke Menala (25) s druge strane nije bilo u ekipi Dinama zbog povrede.