Naši košarkaši razbili Švedsku u Zenici

Meč humanitarnog karaktera

(E. Al.)

27.7.2014

Danas je u zeničkoj Areni seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila u humanitarnom susretu protiv selekcije Švedske rezultatom 89:74.

Šveđani su već u prvih pet minuta imali sedam poena prednosti. U gostujućoj reprezentaciji sjajno je utakmicu otvorio Martin Pahlmblada, koji je bio nezaustavljiv u samom početku. Šveđane je sa klupe vodio bh. trener Vedran Bosnić.

Izabranici Duška Ivanovića su u drugoj četvrtini popravili igru u odbrani, a Švedska odlazi na poluvrijeme sa jednim poenom prednosti.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku reprezentacije BiH. Već sredinom treće četvrtine naši igrači su poveli sa sedam poena razilke.

Do kraja utakmice naši košarkaši su sigurno održavali prednost i zasluženo slavili.

Prihod od ulaznica će biti doniran za pomoć stanovništvu stradalom u poplavama u BiH.