Francuska opravdala ulogu favorita i deklasirala Egipat

Na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Španiji

Al. Ti

1.9.2014

U okviru treće utakmice grupe A Svjetskog košarkaškog prvenstva u Španiji, Francuska je opravdala ulogu favorita, te deklasirala Egipat rezultatom 94:55.

Nakon prvih deset minuta Francuska je vodila sa osam poena razlike (23:15). U nastavku prednost Francuza je samo rasla, te se na odmor otišli rezultatom 49:26.

Ista slika viđena je i nakon poluvremena. U trećoj donici prednost Francuske je dodatno narasla, da bi u posljednjoj četvrtini Egipat odigrao nešto bolje i postigao više poena, ali na kraju završeno je rezultatom 94:55.

Najefikasniji kod Francuza bio je Lauvergine sa 12 poena, te je dodao sesam skokova, a pratio ga je Diot sa deset poena, četiri skoka i šest asistencija. Kod Egipćana najraspoloženiji su bili Elgammal sa 12 i Genedy sa 11 poena.