SAD ubjedljive protiv Novog Zelanda, velika pobjeda Australije protiv Litvanije

Treće kolo na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Španiji

(Al. Ti)

2.9.2014

U terminu od 17:30 odigrane su dvoje utakmice trećeg kola Svjetskog košarkaškog prvenstva u Španiji.

SAD su bile ubjedljive protiv Novog Zelanda kojeg su savladali rezultatom 98:71 (27:20, 30:15, 18:19, 23:17) Anthony Davisu koji je ubacio 21 poen, a 15 je dodao Keneth Faried, 13 je ubacio James Harden, a po 12 je dodao dvojac iz Golden Statea Steph Curry i Klay Thompson. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Anthony sa 11.

U drugoj utakmici igranoj u ovom terminu Australija je u veoma uzbudljivoj utakmici slavila protiv favorizovane Litvanije 82:75 (30:20, 17:8, 15:25, 21:19).

Australija je dobila prvu četvrtinu rezultatom 30:20 kao i drugu rezultatom 17:8 i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47:28.

Ipak, nakon toga Litvanija podiže svoju igru i treći period dobija rezultatom 15:28, ali do konačnog preokreta nije mogla, te je Australija slavila važnu pobjedu.

Klokane je do trijumfa vodio Ingles sa 18 poena, 14 je dodao Baynes, 13 Dellavedova dok je 10 ubacio Newley. Na drugoj strani izostao je očekivani učinak centra Valanciunasa koji je ubacio svega četiri poena, a umjesto njega prednjačio je Seibutis sa 21, a Darjus Lavrinovič je dodao 14, ali to nije bilo dovoljno za trijumf protiv Australije.