Porazi Brooklyna i Denvera: Teletović ubacio devet poena, Nurkić šest

Dobri nastupi naših košarkaša u NBA ligi

Al. Ti.

6.11.2014

U sinoćnjem NBA programu nastupili su i dvojica naših košarkaša Mirza Teletović i Jusuf Nurkić.

U Barclays centru u domaći Netsi su poraženi od ekipe Minnesoete rezultatom 98:91.

U prilično izjednačenom susretu Mrežice su prvom poluvremenu bili u minimalnoj prednosti, ali u drugom je Minneesota bila bolja i tako stigla do prve pobjede u sezoni.

Naš kapiten Mirza Teletović je na terenu proveo 21 minutu i postigao devet poena te zabilježio šest skokova, a imao je i jednu blokadu. Najefikasniji na meču bio je Kevin Martin iz Minnesote sa 26 poena. Najbolji učinak kod domaćih imao je Joe Johnson, odlični šuter je postigao 22 poena.

I drugi naš košarkaš Jusuf Nurkić je poražen i to ubjedljivo rezultatom 131:109. Kraljevi su dominirali tokom cijelog susreta, pa su tako i ubjedljivo na kraju pobijedili.

Nurkić je za provedenih 13 minuta na parketu imao šest skokova, dvije blokade, postigao je pet poena, ali je morao i ranije na klupu budući da je napravio šest ličnih grešaka. Na meču je briljirao DeMarcus Cousins sa double-double učinkom od 30 poena i 11 skokova.