Čelik minimalno porazio Kakanj

Zeničani ostvarili prvi trijumf

V. B.

9.11.2014

Čelik je u kantonalnom i komšijskom derbiju 3. Kola Lige 12 BiH za košarkaše, pred oko 1.500 gledalaca u Areni, u dramtičnom finišu ipak porazio goste iz Kaknja s 71:70 (25:21, 26:18, 16:15, 4:16).

Zeničani su gotovo izgubili dobijenu utakmicu, jer su u 29. minuti vodili s čak 67:51, ali su Kakanjci na tri minute prije kraja stigli na samo dva poena zaostatka- 69:67. Međutim, čak pet napada nisu uspjeli realizirati pored smušenih domaćih igrača, koji nikako nisu uspjevali organizirati suvislu akciju.

celik-kakanj2

Čak je i Dinko Peljto, koji je postigao 18 poena, 31. sekundu prije kraja promašio tricu, a onda je najbolji domaći igrač  Srđan Damjanović uspio realizirati po jedno slobodno bacanje iz dva odlaska na crtu i doveo Čelik u vodstvo od 71:67. Tako da ni „trojka“  Željka Palavre sa zvukom sirene nije ništa značila.

Kaknju je ovo prvi poraz, mada su u zeničkoj Areni imali veću podršku nego domaćin Čelik, koji se ovog ljeta vratio u bh. elitu i kojem je ovo prvi trijumf. Očito su se zenički navijači u protekle tri sezone odvikli od košarke.

celik-kakanj1

Najefikasniji i najbolji kod Čelika bio je Damjanović, koji je već u prvom poluvremenu ubacio 17, a meč je završio 20 s poena. Bolji od ostalih bili su i Eldin Čamdžić i Dejan Mikić sa po 16, odnosno 15 poena. Kod gostiju su dvocifreni bili još Palavra sa 13 i Ramo Rizvić sa 10 poena.