Sparsi u Skenderiji deklasirali Bosnu

U okviru 4. kolu Lige 12 Bosne i Hercegovine

Fena

15.11.2014

Košarkaši Sparsa večeras su u Skenderiji pobijedili Bosnu-Royal s 94:60, u susretu 4. kola Lige 12 Bosne i Hercegovine.

Sparsi, koji i u ovoj sezoni košarkaškog prvenstva BiH žele ostvariti plasman među četiri najbolje ekipe, bez problema su savladali ekipu koja je prije samog početka sezone nastala spajanjem Bosne i manje poznatog Royala.

Prvu četvrtinu susreta Sparsi su okončali rezulatom 29:13 u svoju korist, a njihova prednost nastavila je rasti do samog kraja susreta. Poluvrijeme je završeno rezultatom 50:27, a treća četvrtina 74:44.

Sparse su do pobjede predvodili Nikola Đurasović s 18 poena i šest skokova, Mirza Bulić sa 17 poena i pet skokova, te Aleksej Nikolić s 12 poena šest skokova i pet asistencija. Dvocifreni učinak također su imali Edin Atić, Nedim Buza i Igor Josipović.

U ekipi Bosna-Royal istaknuo se Edin Rešidović s 18 poena, dva skoka i tri asistencije, dok je Semir Albinović dodao 15 poena i osam skokova.

Sparsima je to bila treća ovosezonska pobjeda u isto toliko odigranih susreta, dok je Bosna-Royal u četiri susreta ostvarila pobjedu i tri poraza.