Nurkić nastavio sa dobrim partijama, Teletović solidan u porazu Netsa

Sinoć odigrano 13 susreta na NBA parketima

Al. Ti.

8.1.2015

Na NBA parketima je sinoć odigrano ukupno 13 utakmica, a najzanimljivije svakako za nas su nastupi naših košarkaša Mirze Teletovića i Jusufa Nurkića.

Ponovo je učinak bio polovičan, a Denver je ovaj put ubilježio pobjedu protiv Orlanda, dok je Brooklyn zabilježio poraz od Bostona.

Denver Nuggetsi su bili bolji od Orlanda rezltatom 93-90, što je košarkašima Denvera bila treća pobjeda u isto toliko posljednjih susreta.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima je bio Lawson koji je ubacio 23 poena, dok je kod Orlanda najbolji bio reprezentativac Crne Gore Vučević, koji je ubacio 20 poena.

Naš Jusuf Nurkić je na parketu proveo nešto više od 21. minutu i za to vrijeme ubacio  8 poena i zabilježio 4 skoka.

Drugi bh. igrač, kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović je sinoć, sa svojim Brooklynom poražen od ekipe Celticsa rezultatom 89-81.

teletovic-1

Mirza Teletović je na parketu proveo 19. minuta i ubacio 6 poena i dodao 6 skokova. Najefikasniji na utakmici je bio Bradley, iz Bostona koji je ubacio 21 poen, a kod Netsa najefikasniji je bio Joe Johnson koji je ubacio 17 poena.