New York Knicksi dotakli samo dno

Doživjeli 14 uzastopni poraz

Fena

9.1.2015

Izgubivši u Madison Square Gardenu od Houstona s 96-120, New York Knicksi su doživjeli 14. uzastopni poraz što je novi negativni rekord nekad slavnog NBA kluba.

S obzirom na sadašnju formu i činjenicu da su igrali bez ozlijeđenih Carmela Anthonyja, Amarea Stoudemirea i Andree Bargnanija, bilo je teško za očekivati da će New York Knicksi uspjeti prekinuti crni niz protiv jedne od najboljih momčadi Zapadne konferencije, koju nisu pobijedili još od siječnja 2009. godine. No, njihovi su navijači očekivali barem malo žešći otpor, a što misle o predstavama momčadi za koju navijaju, neki od njih su iskazali odgledavši utakmicu s papirnatim vrećicama navučenim na glave.

Knicksi su 11. put zaredom te po 17. put u 19 domaćih utakmica ubacili manje od 100 koševa, a trener Derek Fisher je početkom treće četvrtine, kad je Houston otišao na 20 poena prednosti, dao priliku mlađim igračima.

"Oni koji su do tada bili u igri i dopustili da Houston zabije 12 poena bez otpora, nisu zaslužili ostati na terenu, pa sam ubacio mlade snage", argumentirao je Fisher svoju odluku.

James Harden je s 25 koševa i devet asistencija predvodio sedmoricu
dvoznamenkastih strijelaca Rocketsa. Trevor Ariza je ubacio 18, a Donatas Motiejunas 17 poena, dok je Dwight Howard za 24 minute igre stigao do 13 koševa i 10 skokova.

Za razliku od navijača New Yorka koji se srame svoje momčadi, u Portlandu su u ekstazi. Trail Blazersi su svladali Miami s 99-83 i ostvarili 17. pobjedu u 20 domaćih nastupa. Osim toga, izjednačili su se po broju pobjeda (28-8) s najboljom momčadi lige, Golden State Warriorsima (28-5).

Do trijumfa nad aktualnim doprvacima, koji su čak i vodili na poluvremenu (48-43), Portland je s 24 poena i 12 skokova predvodio LaMarcus Aldridge. Wesley Matthews je ubacio 18, a Damian Lillard 16 koševa. Dwyane Wade (23 poena, 7 skokova, 6 asistencija) i Chris Bosh (18 poena) nisu imali pomoć ostalih suigrača u momčadi Heata.

Kemba Walker je odveo Charlotte do još jedne, četvrte uzastopne pobjede, iako je, za razliku od prethodne tri utakmice, ostao ispod 30 poena. No, samo za jedan koš. U iznenađujućoj pobjedi Hornetsa u Torontu (103-95) Walker je sudjelovao s 29 poena, osam asistencija i sedam skokova. S četiri uzastopna poraza Raptorsi (24-11) su pali na treće mjesto, iza Atlante (27-8) i Chicaga (25-11), a donedavno su bili vodeća momčad Istočne konferencije NBA lige i držali korak s Golden Stateom.