Nurkić briljirao u pobjedi Denvera nad Sacramentom

Teletović ubacio šest poena u porazu Brooklyna

D. K.

10.1.2015

NBA timovi bh. košarkaša Jusufa Nurkića i Mirze Teletovića noćas su zabilježili polovičan učinak. Brooklyn Netsi, u kojem igra Teletović, poraženi su na domaćem terenu od Philadelphia 76ersa rezultatom 88:90, dok su Denver Nuggetsi, za koji nastupa Nurkić, na gostovanju savladali Sacramento Kingse sa 118:108.

Nurkić je pružio sjajnu partiju, ubacivši 16 poena, uz tri blokade, osam skokova i jednu ukradenu loptu. Za nešto više od 22 minute provedene na parketu Nurkić je bio izuzetno precizan, šutirao je 8/11.

Najefikasniji pojedinac bio je igrač poraženih Kingsa Cousins sa 32 poena.

Nuggetsi sada imaju omjer 17 pobjeda i 20 poraza.

Brooklyn Netsi iznenađujuće su noćas poraženi od jedne od trenutno najlošijih ekipa, Philadelphie 76ersa. Tek šestu pobjedu ove sezone, u tijesnoj završnici, izvojevali su gosti. Bilo je 90:88. Netsi su u posljednju četvrtinu susreta ušli sa sedam poena prednosti, međutim Philadelphia je ipak došla do pobjede.

Teletovića sinoć nije išlo, ubacio je samo šest poena, uz dvije pogođene trice iz sedam pokušaja. Zabilježio je i jednu blokadu i četiri izgubljene lopte.

Netsi su na omjeru 16 pobjeda i 20 poraza, a Philadelphia na samo šest pobjeda uz čak 29 poraza.