Sukob zvijezda: Garnett nasrnuo na Howarda

Tiha noć Teletovića u porazu Netsa

A.U.

13.1.2015

Poraz Brooklyn Netsa i Houston Rocketsa 99:113 obilježio je sukob zvijezda Kevina Garnetta i Dwighta Howarda, a tihu partiju, u kojoj je postigao dva poena, imao je naš Mirza Teletović.

Rocketsi su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 37:28, da bi u drugom poluvremenu potvrdili prednost i stigli do sigurne pobjede.

Mirza Teletović odigrao je devet minuta i ostvario učinak od po dva poena i skoka, a uputio je samo dva šuta ka protivničkom košu.

Najbolji igrač utakmice je James Harden koji je postigao 30 poena uz šest skokova, dok je na suprotnoj strani Mason Plumlee ubacio 24 poena uz 10 skokova.

Susret je obilježio i sukob Howarda i Garneta već nakon samo četiri minute igre. Garnettu je sviran faul u odbrani, nakon čega ga je Howard „udario“ po prsima, na što ga je igrač Brooklyna pogodio loptom i udario glavom. Eskalaciju sukoba spriječili su sudije i saigrači.

Nakon pregleda snimka, sudije su svirale tehnički faul za Rocketse, a Garnett je suspendovan do kraja utakmice.

Ipak, moguće je da će zvaničnici NBA-a kazniti oba igrača.

Ovo nije prvi sukob dva igrača, koji su blaži sudar imali i 2010. godine.