Zadar deklasirao Cibonu u ABA ligi

Nakon dvije četvrtine Cibona gubila s 18 koševa razlike

Fena

13.1.2015

U hrvatskom derbiju 17. kola ABA lige košarkaši Zadra su u svom Višnjiku deklasirali Cibonu 77-51 (15-10, 23-10, 22-13, 17-18).

Zadrani su neočekivano došli do jedne od najvećih pobjeda uopće protiv Cibone, koja je nakon dvije četvrtine gubila s 18 koševa razlike, a Zagrepčani su u prvih 20 minuta postigli 20 koševa. Nakon tri četvrtine prednost domaćina je iznosila čak 27 koševa razlike, a naposljetku su "Vukovi" izgubili s poražavajućih -26.

Sango (17), Kraljević (14) i Ivanov (13) su predvodili Zadrane, dok su kod Cibone prednjačili Lalić (14) i Mavra (10).

Zadar sada ima omjer 8-8 i neodigranu utakmicu s Levskim, dok je Cibona na omjeru 9-8. Vode Zvezda (17-0), Budućnost (14-3), Cedevita (11-6) i Partizan (10-7).