KOŠARKA

Teletović ubacio 12 poena u porazu Brooklyna, Nurkić dominirao u skoku u pobjedi Denvera

Polovičan učinak NBA klubova bh. košarkaša

D. K.

15.1.2015

NBA klubovi za koje nastupaju bh. košarkaši Mirza Teletović i Jusuf Nurkić imali su sinoć polovičan učinak. Teletovićevi Brooklyn Netsi poraženi su na domaćem parketu od Memphis Grizzliesa sa 92:103, dok su Nurkićevi Denver Nuggetsi, također pred svojom publikom, pobijedili Dallas Maverickse rezultatom 114:107.

Teletović je za nešto manje od 20 minuta igre ubacio 12 poena, pogodivši četiri trojke iz sedam pokušaja. Uz to je zabilježio i šest skokova, te jednu izgubljenu loptu.

Netsi nakon sinoćnjeg poraza imaju omjer 16 pobjeda i 23 poraza, dok su Grizzliesi pobijedili 27, a izgubili 11 mečeva.

Nuggetsi su na svom terenu, u utakmici sa čak 221 postignutim poenom, bili bolji od Mavericksa sa 114:107.

Mlada bh. košarkaška nada Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto manje od 25 minuta. Ubacio je sedam poena, uz devet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Pogledajte dvije sjajne blokade Nurkića:

Nuggetsi su na omjeru 18 pobjeda i 20 poraza, dok Mavericksi imaju 27 pobjeda i 13 poraza.