KK "PROMO" Donji Vakuf osvajač kupa SBK

Pred prepunim tribinama dvorane Osnovne škole u Travniku

Autor:(A. Vr.)

15.1.2015

Pred prepunim tribinama dvorane Osnovne škole u Travniku košarkaši "PROMO-a" iz Donjeg Vakufa  su pobijedili Travnik rezultatom 71:64 i tako osvojilu kup SBK.

Utakmicu je bolje otvorio KK “Travnik”, pa su  prvu četvrtinu završili rezultatom 22:19. Nekoliko minuta nakon početka druge dionice utakmica je prekinuta, a razlog  je bakljada koju su napravili  najvjerniji navijači Travnika, prenose dvvijesti.info.

Nakon povratka na teren košarkaši iz Donjeg Vakufa su zaigrali još bolje i na poluvrijeme otišli sa rezultatom 43:33. U trećoj četvrtini se gledala lavovska porba sa obje strane, domaći vođeni navijačima su uspjeli doći nadomak poravnanja.  Ali ponajviše zahvaljuči Alkiću "PROMO" je u četvrtu četvrtinu ušao sa rezultatom 58:52.

Travnik je pokušavao da dođe do rezultatskog zaostatka ali bezuspješno, KK “PROMO” Donji Vakuf je na kraju slavio rezultatom 71:64. Pehar je podigao kapiten Nedim Mustafica nakonn čega su igrači proslavili pobjedu sa oko 20 navijača.

Igrač utakmice je Dino Alkić sa 18 poena, 15 skokova i 6 asistencija. Napomenimo da je u drugu četvrtinu obilježila lakša pobreda Čaluk Adnana.

Travni :  Marković -, Beyreloglu -, Durmić 8, Gradaščević 10, Hadžialić -, Huseinspahić 6, Babić -, Smajlović Neven 14, Elmazoviski 3, Karač 19, Haseljić 4, Smajlović Nedim -,

KK “PROMO” Donji Vakuf: Sarač -, Dedić 9, Alkić 18, Hodžić 0, Vinčević 10, Čaluk 3, Hočkić 8, Mustafica 18, Suljić 5, Mulasmajić -,