Novi poraz Igokee u ABA Ligi

Četvrti u nizu

Autor:Fena

18.1.2015

Aktuelni košarkaški prvak Bosne i Hercegovine, Igokea iz Aleksandrovca, nastavio je nizati poraze u regionalnog košarkaškoj ABA ligi.

Igokea je večeras na domaćem terenu u 18. kolu regionalne lige deklasirana od hrvatske Cedevite rezultatom 86:57, u susretu koji je već bio riješen nakon prvog poluvremena. Naime, nakon prvih dvadeset minuta igre, hrvatski predstavnik je vodio s visokih 49:29 i do kraja utakmice nije ispustio stečenu prednost.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Nikola Dragović sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Dražen Zlovarić dodao devet poena i tri skoka.

Cedevitu je do pobjede predvodio Luka Babić sa 17 poena, Marko Arapović je postigao 13 poena i četiri skoka, a Miro Bilan 12 poena, pet skokova i šest asistencija.

Igokea je upisala 13. ovosezonski poraz i zauzima predzadnje mjesto na ligaškoj tabeli. Jedina slabija ekipa u ovoj sezoni je Levski iz Sofije. Tim iz Aleksandrovca nije pobijedio u posljednja četiri kola ABA lige. U narednom kolu, 24. januara Igokea gostuje Partizanu u Beogradu.