Seniorska košarkaška reprezentacija BiH poražena od Turske

Prvo kolo međunarodnog turnira u Istanbulu

Fena

12.8.2015

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Turske rezultatom 66:58, u utakmici prvog kola međunarodnog turnira u Istanbulu.

Reprezentativci BiH uspjeli su parirati Turcima samo u prvoj četvrtini meča koji su dobili 20:19, ali je domaća selekcija dobila drugu četvrtinu rezultatom 18:8 i na poluvremenu ostvarila prednost od devet poena razlike (37:28), saopćeno je iz KS BiH.

Rerpezentacija BiH pokušala je u drugom poluvremenu sustići prednost domaćina, ali nije uspjevala. Turska je pretežno imala dvocifrenu prednost i na kraju je zasluženo došla do trijumfa.

Elmedin Kikanović je u redovima reprezentacije BiH bio najefikasniji s 12 poena i sedam skokova, a Dalibor Peršić je dodao deset poena.