EUROBASKET 2015 Finci nas zamrznuli na minus 29

Utakmica 4. kola

Redakcija

9.9.2015

Završena je utakmica u Monpeljeu kojoj su reprezentativci Finske potpuno potopili izabrnike Duška Ivanovića sa 29 poena razlike - 57:88, čime su umanjene, ali ne sasvim izgubljene šanse za plasman u drugi krug Eurobasketa 2015. Naši protivnici prikazali su snažnu, modernu košarku koja je za naše igrače bila jednostavno prejaka. Ostao je još susret sa Rusijom, sutra u 17.30 sati.

Utakmicu smo pratili iz minuta u minut:

40' minut Stipanović sa linije slobodnih bacanja ubacije za 88:57, pa onda Albijanić iz kontre za 88:59. Kraj

39' minut Peršić sa penala pogađa za 85:55, a onda nova trojka Finaca 88:55

38' minut. Peršić pogađa nakon kontre 83:53, a onda nova dvica Finaca 85:53

37' minut sada je 83:51 za Finsku

albijanic

36' minut Stipanović je pogodio za dva, a onda Finci opet za tri - 81:49

35' minut Andrija Stipanović je zbog protesta dobio tehnički grešku. Nakon slobodnog bacanja 78:47.

34' minut Vilson krade loptu i polaže za 77:47

32' minut Albijanić je opet pogodio 75:46, a onda Vrabac nakon slobodnih bacanja 75:47

31'minut Posljednju četvrtinu počeli smo košem u prvom napadu , ali je Koponen opet ubacio tricu 75:44

30' minut Nove tvije trice Finaca za + 30 - 72:42. Kraj treće četvrtine.

30' minut Nakon koša Dinaca, opet pogađa albijanić 66:42

29' minut Albijanić pogađa zicer 64:40

Peršićeva trojka za 60:38, Vilson uzvraća sa dva polaganja 64:38. Novi time out Ivanovića

ivanovic

28' minut Nove greške naših košarkaša koje neprekidno ponavljaju u napadu 60:35 za Finsku

27' minut Finci sada vode 54:35, a onda i 56:35 + 21 nakon čega Duško Ivanović traži time out

26' minut Bavčić pogađa jedno slobodno bacanje 52:35. Finska ispunila bunus

25' minut Nakon Kikanovićevih koševa sa penala, Koponone nastavlja pogađati 52:34

24' minut Dominacija Finaca nastavila se i u nastavku - 48:30

20' minut Murphy pogađa. Završeno je prvo poluvrijeme vodstvom Finaca 41:27.

18' minut Pašalić pogodio jedan od dva sa linije sl. bacanja. Tako je bilo i sa Kikanovićem. Wilson pogađa novu trojku za Finsku. Koponen je postigao jedan poen sa linije slobodnih bacanja.

17' minut Wilson krade loptu i poentira.

16' minut Salin pogađa za šest razlike, pa Wilson pogađa trojku.

15' minut Dvije trojke zaredom. Prvo Murphy, p aonda Gordić.

14' minut Salin pogodio oba slobodna bacanja. Poentirao je Albijanić.

13' minut Huff pogađa dva slobodna bacanja.

12' minut Pogađa Albijanić. Pagađa Lee oba puta sa linije slobodnih bacanja. Renfroe pogađa dva puta. Minus dva je.

11' minut Počela je druga četvrtina. Kikanović pogađa jedno slobodno bacanje.

10' minut Za dva poena je pogodio Šutalo. Tako se i okončala prva četvrtina  - vodstvom Finske rezultatom 19:12.

9' minut Duško Ivanović je pozvao time-out.

8' minut Kotti je zabilježio prve poene za Finsku. Plus devet je za Finsku nakon što je Huff postigao trojku.

7' minut Nuutinen pogađa trojku, a potom pogađa Kikanović pogađa dva puta.

6' minut Kikanović ubilježio ofanzivni skok i poene. I Stipanović je poentirao. Finci uzvraćaju preko Murphyja.

4' minut Gordić je napokon pogodio, ali Lee uzvraća.

3' minut Koponen je pogodio trojku. Murphy je potom pogodio za 5:0.

2' minut Nema poena na obje strane. Promašili smo dva napada, prvo Milošević, a onda Bavčić.

1' minut Počeo je susret. Sretno Zmajevi!

___________________________________________

14:55 U toku je intoniranje himne naše reprezentacije.

14:45 Naš najbolji igrač statistički u prva tri kola je Andrija Stipanović čiji prosjek iznosi izvanrednih 15,3 poena i 7,7 skokova. Također, po meču prisiljava rivale da na njemu prave čak 6,3 faula, po čemu je sedmi igrač kompletnog šampionata.

screenshot-1

14:40 Za 15 minuta u francuskom Monpeljeu košarkaši Bosne i Hercegovine igrat će utakmicu 4. kola grupe "A" Eurobasketa protiv selekcije Finske. Ovo je ujedno prilika da im se revanširamo za poraz od prije četiri godine kada smo dobili šamar od kojeg nam još bride obrazi. Podsjetimo, Finska nas je tada na razbila sa 28 poena razlike (92:64), što je bio jedan od razloga da nastup u Litvaniji 2011. okončamo već u prvom krugu. Ovaj put će susret sa Fincima možda biti ključni korak ka plasmanu u osminu finala Eurobasketa, kao jedna od četiri najbolje selekcije u grupi A.