KOŠARKA

ODLIČNI NASTUPI Teletović u porazu Phoenixa ubacio 17 poena, Nurkić za Denver ubacio 8 poena

Loša serija za timove naših reprezentativaca

Al. Ti.

9.2.2016

Na NBA parketima sinoć je odigrano 10 utakmica, a svakako najzanimljiviji za nas su bili nastupi Mirze Teletovića i Jusufa Nurkića.

Kapiten našeg nacionalnog tima je sa svojim Phoenixom ponovo poražen, ovaj put od Oklahoma City Thundera rezultatom 122:106. Za Sunse bio je ovo peti poraz u posljednjih pet susreta.

Mirza Teletović je na parketu proveo nešto više od 20 minuta i za to vrijeme ubacio 17 poena i imao jednu asistenciju, ali i jednu blokadu.

Najefikasniji na utakmici bio je Durant koji je ubacio 32 poena, a Westbrook je dodao 29.

Kod Phoenixa Morris Mark je ubacio 23 koša, dok je Goodwin dodao 20.

Drugi naš reprezentativac Jusuf Nurkić je sa svojim Denverom poražen od Brooklyna 105:104.

Naš Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto više od 17 minuta i ubacio 8 koševa, jednu asistenciju, te šest skokova.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Gallinari kod Denvera koji je ubacio 24 koša, dok je Faried ubacio 22. Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Young sa 20 poena, a Brown je dodao 19.