Košarkaši Slobode u Mejdanu pobijedili ekipu Bošnjaka

U posljednjoj utakmici 20. kola Lige 12

Fena

14.2.2016

U posljednjoj utakmici 20. kola Lige 12 košarkaša BiH, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa OKK Slobode pobijedila Bošnjak iz Hadžića rezultatom 101:86 (28:20, 21:22, 29:24, 23:20).

Domaći košarkaši bili su stalno u vodstvu, nekoliko puta po 12 razlike. Međutim, u trećoj četvrtini ekipa Bošnjaka napravila je preokret i u 22. minuti poveli su 49:51.

Vrlo brzo Tuzlaci su vratili prednost nakoj serije poena Almira Hasandića i Mihaila Sekulovića. U 34. minuti vodili su 87:68 čime je i otpor žilavih gostiju konačno slomljen.

Najefikasniji u ekipi OKK Slobode bili su Mihailo Sekulović sa 25, Almir Hasandić sa 20 i Edi Sinadinović sa 17 poena.

U sastavu Bošnjaka najviše poena postigli Edin Rešidović 35 i Amir Dovadžija sa 21 poena.