Teletović ubacio 14 poena u porazu Bucksa, Nurkić bez koša u pobjedi Denvera

Obojica naših reprezentativaca nastupila sinoć

Al. Ti.

17.11.2016

U Phillips Areni u Atlanti domaći košđarkaši Hawksi porazili su Milwakee Buckse, našeg Mirze Teletovića, rezutlatom 107-100 i nastavili sa odličnim igrama na istoku gdje su trenutno prvi.

Bio je ovo peta uzastopna pobjeda Atlante u isto toliko posljednjih susreta. Pobjednik je odlučen u drugoj četvrtini utakmice kada su Hawksi ubacili čak 31 poen, a primili samo devet.

Najefikasniji na utakmici Antetokounmpo sa ubačenih 26 poena u redovima Milwaukeea, dok je kod pobjedničke ekipe najbolji bio Millsap sa ubačenih 21 poen.

Naš kapiten Mirza Teletović odigrao je dobru utakmicu i za nešto manje od 26 minuta provedenih na parketu ubacio je 14 poena i imao četiri skoka.

Drugi naš reprezentativac Jusuf Nurkić u svom Denveru slavio je u svojoj dvorani protiv Phoenixa rezultatom 120-104, i tako prekinuo niz od četiri poraza.

Najefikasniji kod pobjedničke ekipe bio je Chandler sa 28 koševa, dok je kod Phoenixa najbolji bio Brandon Knight sa 29 poena.

Jusuf Nurkić na parketu je proveo 15 minuta i nije se upisao u listu strijelaca, a zabilježio je šest skokova.