KOŠARKA

Nurkić postigao osam poena u porazu Portlanda, Teletović bez učinka u pobjedi Milwaukeeja

Bh. košarkaši u NBA ligi

Redakcija

27.2.2017

Bh. košarkaši Jusuf Nurkić i Mirza Teletović sinoć su igrali za svoje timove u NBA ligi. Nurkićev tim  poražen je od Portlanda, dok je Mirza slavio pobjedu nad Phoenixom.

Portland je dobio samo prvu četvrtinu rezultatom 28:25, a na poluvremenu je poen prednosti imala ekipa Toronta, koja je vodila 53:52. Drugo poluvrijeme je pripalo Raptorsima, koji su na kraju upisali pobjedu sa šest poena razlike, bilo je 112:106. Do pobjede ih je predvodio Demar DeRozen s 33 poena, dok je za Portland najviše ubavio Damian Lillard, ukupno 28.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je odigrao 21 minutu za Trail Blazerse te je postigao osam poena i upisao četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Mirza Teletović je proveo devet minuta na parketu igrajući za Milwaukee Buckse, koji su savladali njegovu bivšu ekipu Phoenix Sunse rezultatom 100:96. Mirza je svoju minutažu okončao bez učinka.

Najefikasniji kod Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo sa 28 poena, dok je kod Sunsa najbolji bio TJ Warren s 23 poena.