Težak poraz "Studenata" u drugom kolu FIBA Kupa

FENA/ Almir Razić

Fena

25.10.2017

Košarkaši Bosne Royal poraženi su od ekipe Donar Groningen sa 72:43 u susretu drugog kola FIBA Kupa.

Ovo je studentima bio drugi poraz u ovom takmičenju nakon što su na startu izgubili od ekipe Antvertpa.

Utakmica je počela serijom gostujućeg tima od 7:0 i holandski sastav je već tada pokazao da se radi o dosta ozbiljnijem protivniku. Gosti su tokom prve četvrtine u potpunosti dominirali i ovaj period završili s ubjedljivih 20:4 te je već tada bilo jasno da će iz Sarajeva odnijeti bodove.

U nastavku meča Bosna je igrala nešto bolje, posebno u trećoj četvrtini, ali nije bila ni blizu preokreta.

Volker (Walker) i Alikadić bili su najefikasniji u redovima Bosne sa po devet poena, dok su se u gostujućoj ekipi istakli Bruinsma sa 15, Doriso (Dourisseau) sa 14 i Kaningem (Cunningham) sa 13 poena.

Naredni meč u FIBA Kupu Bosna igra 31. oktobra kada ide u goste francuskoj ekipi ESSM Le Portel.