Roketsi i Sunsi odigrali ljepoticu, Boston šampione zaustavio na 88

Harden: Briljantna partija

D. K.

17.11.2017

Finiks Sansi i Hjuston Roketsi odigrali su noćas fantastičan susret pred 16.875 gledalaca u "Talking Stick Resort" areni, ubacivši kombinirano čak 258 poena. Konačan skor glasio je 142-116 za Roketse.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon prvih 12 minuta igre, kada su Roketsi, predvođeni maestralnim Džejmsom Hardenom (James, 48 poena), imali 22 poena prednosti (45-23).

Nevjerovatan je podatak da su gosti i u drugoj četvrtini postigli identičan broj poena, te na poluvrijeme otišli sa 25 poena prednosti (90-65).

U nastavku susreta Hjuston je samo održavao prednost, koja je na kraju zaokružena na 26 poena.

Osim Hardena, u redovima Roketsa vrijedi izdvojiti i Rajana Andersona (Ryan) sa 24 ubačenih koševa.

U Finiksu je najefikasniji bio Troj Daniels (Troy) sa 23, dok je Greg Monro (Monroe) ubacio 20.

Aktuelni prvaci Golden Stejt Voriorsi poraženi su na gostovanju kod zahuktalih Boston Seltiksa, kojima je to bio 14. uzastopni trijumf ove sezone. Boston je Voriorse zaustavio na samo 88 poena. Bilo je 92-88.

Kod gostiju je najefikasniji bio Kevin Djurent (Durant) sa 24 poena, dok je Stef Kari (Stephen Curry) razočarao, ubacivši svega devet poena.

Boston je predvodio Džejlen Braun (Jaylen Brown) sa 22, dok je Ol Horford (Al) ubacio 18.