KOŠARKA

Dobar nastup Nurkića u pobjedi Portlanda nad Kingsima

Piše: Al. Ti.

19.11.2017

Košarkaši Portland Trejl Blejzersa (Portland Trail Blazers) nastavili su sa pobjedama nakon trijumfa protiv Sakramento Kingsa (Sacramento Kings) rezultatom 102-90.

Bio je ovo deveti trijumf Blejzersa u ovoj sezoni.

U prilično izjednačenoj utakmici, ključna je bila druga četvrtina koju Blejzersi rješavaju u svoju korist rezultatom 32:21, a što se kasnije ispostavilo i kao ključna prednost kao novoj pobjedi.

Poslovično najbolji u Portlandu su bili trojac Mekolum (McCollum), Lilard (Lillard) i naš Jusuf Nurkić.

Mekolum je susret završio sa 25 ubačenih koševa, Lilard dodao 22, dok je naš Nurkić na parketu proveo nešto manje od 25 minuta i ubacio 14 koševa, a imao je i sedam skokova.

Kod poraženih Kingsa najefikasnij je bio Couli-Stajn (Cauley-Stein) sa 18 poena.