KOŠARKA

Novi poraz Portlanda: Nurkić upisao asistenciju o kojoj će se dugo pričati

Piše: A. S.

3.12.2017

Portland, našeg Jusufa Nurkića, još jednom je razočarao pred domaćom publikom. Ovoga put su poraženi od Nju Orleansa sa 116:123, u susretu u kojem je svega bilo sem odbrana.

Portland je odlično otvorio meč, jer su Nurkić i Demijen Lilard (Damian Lillard) punili koš gostiju.

No, sve to je trajalo samo do pred kraj prvog dijela, dok se u nastavku igra Portlanda totalno raspala.

Nurkić je na startu imao sjajan učinak. Ubacio je prva četiri od pet šuteva i na tih osam poena je završio meč.

Poslije toga je promašio šest uzastopnih šuteva, ali je digao publiku na noge sjajnom asistencijom kada je podvalio loptu kroz noge Demarkusu Kazinsu (Marcus Cousins, 38 poena) za poene Konajtona (Connaughton).

O ovoj asistenciji s početka treće četvrtine (akciju možete pogledati u videu u prilogu s utakmice na 8:00, op.a.) sigurno će dugo pričati i izvan NBA krugova.

Na kraju, Lilard je ušao u seriju poena, pa je meč završio na 29, ali je sve to bilo malo da se izbjegne poraz u meču u kojem su gosti pred kraj treće četvrtine imali i 20 koševa razlike.

Nakon novog poraza, Portland je došao na skor 13-10, dok Nju Orleansa ima omjer pobjeda i poraza 12-11.