Fener u Istanbulu deklasirao nemoćnu Crvenu zvezdu

Euroleague.com

Piše: S.Me.

19.12.2017

Fenerbahčea je večeras u okviru 13. kola Eurolige savladao Crvenu zvezdu rezultatom 82:56.

Domaćini su večeras u potpunosti opravdali titulu aktuelnog prvak Starog kontinenta, a otpor gostiju defintivno je slomljen tokom trećeg perioda.

Fener u meč nije ušao u potpunosti sjajno kako je na kraju rezultat glasio. Otvorili su meč sa dosta promašaja, dok su gosti na početku meča pogodili niz trojki, ali kako je vrijeme prolazilo tako su puleni Željka Obradovića funkcionisali sve bolje.

Poslije prve četvrtine domaćin je imao +6 (17:11), a do kraja poluvremena vodstvo je uvećao za još dva poena (41:33).

Sjajna igra u napadu i dobra igra u odbrani doveli su aktuelne prvake na +20 (62:42) na kraju treće četvrtine. Tada se pobjeda domaćina mogla smatrati sigurnom.

Najefikasniji u redovima Fenera bio je Jan Veseli sa 15 poena, dok je kod Zvezde sa identičnim učinkom bio Ognjen Dobrić.

Obradović je na večerašnjoj utakmici ukazao šansu Nikoli Kaliniću, koji se poslije duge pauze vratio na parket.

Fener sada ima učinak 9-4, dok Zvezda ima 5-8.