Partizan poražen uz nevjerovatan preokret Mornara

Piše: S.Me.

23.12.2017

Iznenađujuća pbjeda Mornara nad Partizan u gostima 98:93 u 13. kolu ABA lige.

Gosti su napravili veliki preokret i vratili se nakon 20 poena minusa u prvoj četvrtini da dođu do trijumfa u Beogradu protiv Partizana.

Mornar nije služio vanjski šut, zbog čega su igru prebacili ispod koša, bivši igrač Partizana Uroš Luković je dominirao, vratio je goste u egal i omogućio vanjskoj liniji da završi posao.

U posljednjoj četvrtini tim Mihaila Pavićevića pokazao je sav šuterski potencijal – Nidam, Rejli-Ros, Vranješ, Mićović ubacivali su kada je bilo potrebno i Mornar je ostvario važan trijumf u 13. kolu ABA lige.

Nabrojat ćemo najbolji učinak igrača Mornara. Luković je meč završio sa 26 poena, 21 dodao je Rejli Ros, 17 Nidam, 16 Mićović i 10 Vranješ, upisao se zanimljivo još samo Bakić koji je dodao osam poena pa je gostujući tim sa šest strijelaca srušio Partizan.

Domaći su prvu četvrtinu dobili 25:7, do odmora su sačuvali 13 poena prednosti, ali u nastavku nijesu mogli da pariraju. Po 16 poena dali su Miler i Gos, 15 je dodao Andrić.

Partizan i Mornar imaju po šest pobjeda i sedam poraza u 13 mečeva, sa po 19. osvojeni bodova u ligi.