KOŠARKA

Nurkić se ponovo povrijedio: Šta će kazati doktori?

A. S.

12.2.2018

Jusuf Nurkić se ponovo povrijedio. Težina povrede našeg NBA košarkaša još nije poznata, nakon što je zvijezda Portlanda napustila igru sredinom treće četvrtine (7:37 do kraja, pri rezultatu 58:46) zbog bolova u desnom kuku.

Ekipa Portlanda poražena je na domaćem terenu od Jute (96:115), a Nurkić je na terenu proveo svega 13 minuta.

Ovo je bila jedna od najgorih utakmica Nurkića u NBA ligi, jer se nije uspio upisati u poentere. Za tih 13 minuta imao je šut iz igre 0-4, a skupio je svega dvije asistencije i četiri skoka.

Prvo ime susreta bio je Mičel (Mitchell), koji je za Jutu postigao 27 poena, dok je kod domaćih najefikasniji opet bio Lilard (Lillard, 39).

Očekuje se da će Nurkić danas biti na ljekarskom pregledu, gdje bi se trebala ustanoviti težina povrede.