KOŠARKA

Portland zabilježio osmi uzastopni trijumf, Nurkić solidan

D. K.

7.3.2018

Portland Trejl Blejzersi ostvarili su i osmu uzastopnu pobjedu. Ekipa bh. internacionalca Jusufa Nurkića rano jutros na svom parketu uvjerljivo je slavila nad Njujork Niksima rezultatom 111-87. Po četvrtinama je bilo 35-28, 22-24, 30-19, 24-16.

Niksi su vodstvo imali jedino u prvoj četvrtini, ali je Portland u nastavku prikazao znatno bolju košarku i trijumfovao sa čak 24 poena razlike.

I drugu uzastopnu utakmicu Damian Lilard (Lillard) je briljirao, ubacivši Njujorku 37 poena (noć ranije protiv Lejkersa postigao 39, op. a.).

Kod domaćina Sidžej Mekolum (CJ McCollum) zabio je 19 poena, Šabaz Napije (Shabazz Napier) 12, a Nurkić 11 poena, osam skokova i četiri asistencije.

U poraženim Niksima Tim Hardavej mlađi (Hardaway Jr.) ubacio je 19, a poen manje Enes Kanter, uz 11 skokova.

Nakon jutrošnje pobjede Portland je na omjeru 39-26, dok su Niksi zabilježili 24 trijumfa i 41 poraz.