KOŠARKA

Boston u potpunosti iskoristio domaći teren i poveo 2:0 protiv Kavalirsa

Fena

16.5.2018

Košarkaši Boston Seltiksa poveli su s 2:0 u finalu Istočne konferencije NBA lige, nakon što su sinoć u drugom domaćem meču bili bolji od Klivlend Kavalirsa sa 107:94.

Boston je oba meča dobio u svom "TD Gardenu", a nikada nije izgubio seriju plej-ofa, koju je poveo s 2:0.

Seltiksi su do pobjede došli na krilima Džejlena Brauna (Jaylen Brown), koji je ubacio 23 poena, Teri Rozir (Terry Rozier) je dodao 18, a Al Horford 15 poena i deset skokova.

S druge strane, Klivlendu za pobjedu nije bilo dovoljan ni tripl-dabl LeBrona Džejmsa (Jamesa), odnosno 42 poena, 12 asistencija i deset skokova.

Džejms je ubacio 21 od 27 poena Klivlenda u prvoj četvrtini, međutim, nakon sudara s Džejsonom Tatumom (Jason Tatum) u prvom poluvremenu, u nastavku utakmice nije igrao u istom intenzitetu, te su Seltiksi drugo poluvrijeme dobili s 59:39. U timu Klivlenda raspoložen je bio i Kevin Lav (Love) s 22 poena i 15 skokova.

Serija se nastavlja u Klivlendu, a naredni meč će biti odigran u subotu, 19. maja.