NBA

"Mrežice" uvjerljivo porazile Kavalirse, skroman učinak Muse

Piše: Avaz Sport

25.10.2018

Ekipa Bruklin Netsa za koju nastupa naš reprezentativac Džanan Musa zabilježila je drugu pobjedu u novoj sezoni.

U sinoć odigranoj utakmici protiv Klivlend Kavalirsa "Mrežice" su slavile u Kuiken Loans Areni rezultatom 102-86.

Utakmica je od samog početka krenula na mlin gostiju, koji su nakon prve četvrtine imali prednost od sedam razlike.

Ključnu prednost ipak košarkaši iz Bruklina odnijeli su u trećem dijelu koji su "riješili" u svoju korist rezultatom 38:17, što je na kraju bilo presudno.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Rasel (Russell) sa 18 i Heris (Harris) sa 16 ubačenih koševa.

Kod Klarksona najefikasniji je bio Sekston (Sexton) sa 14 poena.

Naš Džanan Musa na parketu je proveo nešto manje od četiri minute, a postigao je dva poena, a imao je i ukradenu loptu.