KOŠARKA

Musa poraz Bruklina odgledao s klupe, Dončić nastavio s dobrim partijama

Ekipa iz Njujorka se dobro držala u utakmici u kojoj su Voriorsi tek u posljednjoj četvrtini uspjeli prelomiti njihov otpor i slaviti pobjedu

AFP

29.10.2018

Džanan Musa je poraz svoje ekipe od aktuelnog šampiona Golden Stejta odgledao s klupe. Bruklin se dobro držao u utakmici u kojoj su Voriorsi tek u posljednjoj četvrtini uspjeli prelomiti njihov otpor i slaviti pobjedu od 120:114.

Najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Stef Kari (Steph Curry) sa 35 poena i sedam skokova, dok je Dianđelo Rasel (D'Angelo Russell) sa 25 poena i 6 skokova predvodio Bruklin.

Prema navodima pojedinih medija, Bruklin je odlučio Musu poslati u svoju filijalu u Razvojnoj ligi, gdje bi naš ''Zmaj'' mogao dobiti više minuta i dokazati da može igrati na najvišem nivou.

Luka Dončić sinoć je ponovo blistao, iako je njegov Dalas poražen od Jute 113:104. Slovenski reprezentativac ubacio je 14 poena uz 6 skokova i 5 asistencija.

Najbolji pojedinac u redovima Jute bio je Rudi Gober (Rudy Gobert) sa 23 poena i 16 skokova.

Prvu pobjedu sezone upisala je i ekipa Oklahome, koja je rezultatom 117:110 savladala Feniks.