KOŠARKA

Nurkić upisao novi dabl-dabl u porazu Portlanda

Nagetsi su bolje otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali prednost od 12 poena razlike

Detalj s utakmice. AFP

1.12.2018

Jusuf Nurkić ponovo je ubilježio dabl-dabl učinak od 17 poena i 11 skokova, uprkos porazu njegove ekipe od Denvera 113:112.

Nagetsi su bolje otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali prednost od 12 poena razlike, a s dominacijom nastavili su i drugim dijelovima susreta te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 68:53.

Portland je u nastavku meča zaigrao puno bolje, do kraja treće četvrtine gotovo su anulirali prednost gostiju, a pobjednik je odlučen u izuzetno zanimljivom finišu meča u kojem su na kraju bolji bili košarkaši Denvera, koji su upisali 15. pobjedu u ovoj sezoni.

Najbolji pojedinac u redovima Portlanda bio je Mekolum (McColuum) sa 33 poena, dok je u ekipi Denvera najefikasniji bio Heris (Harris) sa 27 poena.