Sa 11 poena u posljednje tri minute doveo Dalas do pobjede protiv Hjustona

Dončić: Odlična ruki sezona. AFP

Avaz.ba

9.12.2018

Slovenac Luka Dončić je teksaški derbi s Hjustonom, otvorio sa samo jednim pogotkom iz devet pokušaja za prve 24 minute igre.

Iza sebe je imao ispodprosječan meč, kada se ušlo u posljednje tri minute utakmice.

Dalas je gubio, a Hjuston je bio na pragu da ostvari prvi pobjedu poslije dva uzastopna poraza. No, onda je sjajni Slovenac pokazao košarkaškom svijetu šta zna.

Za nešto manje od tri minute do kraja pogodio je četiri šuta zaredom te napravio seriju od 11:0. Njegov tim je do tada gubio sa osam poena razlike, a onda je 19-godišnje čudo iz Slovenije dovelo Dalas u prednost koju ovaj tim nije ispustio do kraja.

Slovenac je ovaj meč završio sa 21 poenom i sedam skokova, a na parketu je proveo 32 minuta.

Inače, Dončić u svojoj ruki godini ima prosjek od 18 poena, 6,5 skokova i 4,3 asistencije po meču u najjačoj ligi svijeta.