Novi dabl-dabl Nurkića

15 poena i 10 skokova za našeg centra

Nurkić: U dobroj formi. Arhiv

12.12.2018

Portland trejlblejzersi poraženi su na gostovanju u Hjustonu rezultatom 111-104 uz novi dabl-dabl učinak Jusufa Nurkića.

Portland je vodio većim dijelom prvog poluvremena, a na poluvrijeme odlazi sa 3 razlike, 54-51. U drugom poluvremenu Hjuston je zaigrao puno bolje i prvo serijom 6-0 dolazi do vodstva, da bi krajem treće četvrtine seriju produžili na 13-0 i prvi put otišli na dvocifrenu razliku. U četvrtoj četvrtini prednost Hjustona je rasla i do 17 poena razlike i pobjeda je zasluženo pripala domaćinu.

Jusuf Nurkić je imao dobru noć, ubacio je 15 poena i uhvatio 10 skokova ostvarivši dabl-dabl učinak. Najefikasniji kod Portlanda bio je Dejmijan Lilard (Damian Lillard), koji je ubacio 34 poena.

Džejms Harden (James) je, s druge strane, ubacio 29 poena, a Kris Pol (Chris Paul) je ostvario tripl-dabl učinkom 11 poena, 11 skokova, 10 poena.

Portland je trenutno na omjeru 15 pobjeda i 12 poraza i zauzima osmo mjesto na Zapadu, Hjuston je na omjeru 12-14 i trenutno je van plej-of zone.