Kecman otišao u historiju: Igrač Reala postigao koš sa 25 metara

Gosti iz Katalonije nisu mogli vjerovati šta se dogodilo

Kampaco: Majstorija u košarkaškom "el klasiku". Screenshot

Index.hr

14.12.2018

Real Madrid je sinoć deklasirao Barcelonu rezultatom 92:65 u košarkaškom "el klasiku" u okviru Eurolige. Susret je obilježio detalj s konca prvog poluvremena, kad je igrač Reala Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) napravio nešto nevjerovatno.

Barcelona je imala posljednji napad u prvom poluvremenu, izgubila je loptu, a ona je pala Kampacu u ruke. Igrač Reala, koji je bio pod svojim obručem, s istekom sirene bacio je loptu preko cijelog terena i pogodio je.

U trenutku kad je lopta prošla kroz obruč uslijedilo je veliko slavlje domaćih košarkaša i navijača, dok gosti iz Katalonije nisu mogli vjerovati šta se dogodilo.

Precizno je izmjereno da je Kampaco postigao koš s 25 metara, što se zaista rijetko viđa u košarci.

Ono što je Dušan Kecman napravio Ciboni ovim košem je otišlo u historiju.