Samo 7 poena bh. centra

Nurkić: Slaba partija. AFP

V.D

26.12.2018

Sinoć su u NBA ligi odigrane četiri utakmice, Portland trejlblejzersi bh. centra Jusufa Nurkića doživjeli su težak poraz na gostujućem terenu od Juta džeza 117-96.

Gosti su bolje otvorili duel i vodili većim dijelom prve četvrtine, ipak pogotkom Stauskasa sa zvukom sirene prvi period igre je završen neriješeno.

U drugoj četvrtini Juta pravi osjetniju prednost, Džej Krauder (Jae Crowder) je ubacio prvih 7 poena, Donovan Mičel (Mitchel) je dodao 9 i prednost domaćina je na poluvremenu iznosila 12 poena razlike.

Portland u nastavku nije pronašao način da se vrati u utakmicu, a indisponirani su bili svi glavni igrači gostiju.

Prednost Jute u četvrtoj četvrtini rasla je i do 23 poena razlike.

Jusuf Nurkić je igrao 26 minuta i imao skroman učinak, ubacio je samo 7 poena i uhvatio 10 skokova, a najefikasniji kod gostiju bio je Dejmijan Lilard (Damian Llilard) sa 20 poena.

Kod Jute Mičel je ubacio 19 poena, Rudi Gober (Rudy Gobert) je dodao 18, a Džo Ingls (Joe Ingles) 15.