Drugi uzastopni poraz Portlanda, skroman učinak Nurkića

Bogdan Bogdanović imao 18 poena

V. Dedić

15.1.2019

+9

Portland trejlblejzersi bh. centra Jusufa Nurkića doživjeli su drugi uzastopni poraz u NBA ligi.

Poraženi su u gostima od Sakramento kingsa 115:107, kojima je ovo bila treća pobjeda u nizu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 7 razlike u prvoj četvrtini. Ipak, bolja igra domaćina u drugom periodu igre, koji su dobili 30:17, te na poluvrijeme odlaze sa 10 poena prednosti.

Na startu drugog dijela igre, Portland se nakratko vraća u utakmicu, ali domaćini serijom 15:3 prave ključnu prednost u ovom duelu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dejmian Lilard (Damian Lillard) sa 35 poena, a Jusuf Nurkić je uhvatio 10 skokova i ubacio 6 poena. U dresu Sakramenta, Badi Hild (Buddy Hield) je ubacio 19 poena, a Bogdan Bogdanović je dodao 18.