NBA liga: Golden Stejt demolirao Denver u derbiju Zapada

Tompson i Kari postigli po 31 poen

V.Dedić

16.1.2019

+7

Denver nagetsi i Golden Stejt voriorsi igrali su utakmicu za prvo mjesto na Zapadu.

Uspješniji su bili gosti, koji su prosto razbili Denver i slavili pobjedu 142:111 i preuzeli prvo mjesto na tabeli Zapadne konferencije.

Aktuelni šampion je od starta krenuo silovito i u prvoj četvrtini ubacili su čak 51 poen, pa su na pauzu između dvije četvrtine otišli sa 13 razlike, (38:51). Gosti su odličnu igru nastavili i u drugom periodu, a na poluvrijeme odlaze sa 19 poena prednosti.

Denver nije imao odgovor na sjajnu igru Voriorsa, tako da je prednost u ostatku utakmice samo rasla.

Najefikasniji u redovima Golden Stejta bili su Klej Tompson (Klay Thompson) i Stef Kari (Steph Curry) koji su postigli po 31 poen, a Kevin Durent (Durant) je dodao 27 poena.

Kod Denvera je Malik Bizli (Beasley) ubacio 22 poena, a Nikola Jokić je imao 17 poena i 8 skokova.

Filadelfija je na svom terenu razbila Minesotu, na kraju su slavili pobjedu od čak 42 poena razlike, 149-107.

Žoel Embid je postigao 31 poen i uhvatio 13 skokova, Benu Simonsu jedna asistencija je nedostala za tripl-dabl.