Odlična partija Nurkića u trijumfu Portlanda nad Feniksom

Blejzersi ostvarili 30. pobjedu ove sezone

Nurkić: Ove sezone igra fantastično. AFP

25.1.2019

Košarkaši Portland trejlblejzersa ostvarili su rutinsku pobjedu u gostima protiv Feniks Sansa slavivši rezulatom 120:106.

Feniks Sansi bilisu  ravnopravan protivnik na terenu sve do kraja prvog poluvremena. Međutim, nakon odmora Portland je u potpunosti nadigrao domaćina i u jednom trenutku imao i više od 20 poena prednosti.

Iako je igrao nešto manje od 24 minute, Jusuf Nurkić odigrao je još jednu odličnu partiju i samo ga je jedan skok dijelio od novog dabl-dabl učinka. Meč je završio sa 16 poena, 9 skokova te po jednu blokadu i asistenciju.

Najefikasniji kod Portalnda bili su Damjan Lilar (Damian Lillard, 24 poena), Mekolum (McCollum, 20) i Džejk Lejman (Jake Layman, 20). Kod poraženog sastava istakao se a Devin Buker (Booker, 27).

Portalndu je ovo bila 30. pobjeda ove sezone i trenutno zauzima četvrto mjesto u Zapadnoj konfernciji.