Promo nakon produžetka do pobjede u Zenici

D. J.

17.3.2019

+2

Košarkaši zeničkog Čelika su dočekali u gradskoj areni „Husejin Smajlović“ lidera na prvenstvenoj tabeli.

Skoro 500 gledalaca, od čega 50-tak gostujućih, moglo je uživati u odličnoj utakmici s mnogo preokreta.

Utakmicu sjajno otvaraju „crno-crveni“ i dolaze od prednosti 6:0 ali potom uzvraćaju gosti iz Donjeg Vakufa tako da je rezultat nakon prvih 10 minuta igre glasio 18:26.

Ipak, s više koncentracije i boljom igrom u fazi odbrane košarkaši Čelika uspijevaju dostići ekipu Proma tako da se na poluvrijeme odlazi kod rezultata 49:43 za domaće.

Treću četvrtinu dobivaju košarkaši iz Donjeg Vakufa (14:26) a Čelik je ponovno bolji u posljednjoj dionici utakmice. Tri sekunde prije kraja regularnih 40 minuta Kerim Dargolj pogađa trojku za 85:85.

U dodatnih pet minuta košarkaši Čelika ulaze nervozno što na kraju koristi Promo i pobjeđuje. Konačni rezultat glasio je 91:95.

Najbolji pojedinci u redovima Čelika su bili Armin Avdibegović (23 poena), Anes Podojak (18 poena i 7 skokova) i Kerim Dragolj (17 poena i 12 skokova).

Kod gostiju su bolji od ostalih bili Nedim Mustafica (35 poena i 14 skokova) i Damir Kasun (16 poena).

Čelik u narednom kolu gostuje kod ekipe Iskre.