Voriorsi nakon velikog preokreta stigli do druge pobjede nad Portlandom

Aktuelni šampion slavio na svom parketu

Kari: Bio najefikasniji na meču. AFP

17.5.2019

Košarkaši Golden stejt voriorsa poveli su 2:0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije protiv Portlanda. Aktuelni šampion NBA lige slavio na svom parketu nakon velikog preokreta rezultatom 114:111 i došao do drugog trijumfa.

Sve je djelovalo sjajno za goste nakon prvog poluvremena (50:65) u kojem su imali i 17 poena prednosti. Međutim, u trećoj četvrtini domaći uspijevaju smanjiti prednost Portlanda serijom 13:0 te se ova dionica završila u egalu (89:89).

U posljednjoj četvrtini Golden stjet je nametnuo ritam i na kraju odnio pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stef Kari (Stephan Curry) s 37 poena te po osam skokova i asistencija.

U redovima Portlanda najzapaženiji bio Dejmian Lilard (Damian Lillard) s 23 poena, pet skokova i deset asistencija.

Serija se sada seli u Portland, naredna utakmica igra se u večeri između subote i nedjelje.