Larkin i Micić odveli Anadolu Efes u prvo finale Eurolige

U drugom polufinalu sastaju se CSKA i Real Madrid

Euroliga: Efes u finalu. AFP

Fena

17.5.2019

Košarkaši Anadolu Efesa plasirali su se u finale Eurolige nakon što su u prvom polufinalu pobijedili Fenerbahče 92:73 (19:20, 26:20, 23:17, 24:16).

Šejn Larkin (Shane) i Vasilije Micić bili su najzaslužniji za Efesovu pobjedu i prvo finale Eurolige za taj turski klub.

Micić je ubacio 25 poena i uhvatio 5 skokova, dok je Larkin postigao 30 poena, od čega 11 u ključnoj trećoj četvrtini u kojoj je Efes nakon izjednačenog prvog poluvremena pobjegao na dvoznamenkastu razliku i tu prednost više nije ispuštao do kraja utakmice. Larkin je pored 30 poena ostvario 7 skokova i 7 asistencija.

Najbolji pojedinac kod Fenerbahčea bio je Jan Veseli (Vesely) s 14 poena.

U drugom polufinalu kasnije večeras sastaju se prošlogodišnji finalisti moskovski CSKA i aktualni evropski prvak Real Madrid.