J.A./Avaz Sport

30.5.2019

Pecara: Detalj s utakmice - Avaz
+10

Košarkaši Širokog Brijega prvaci su Bosne i Hercegovine. Širokobriježani su u majstorici koja je igrana u dvorani Pecara savladali Sparse rezultatom 82:69.

Gosti iz Sarajeva uspjeli su držati egal do poluvremena te su na odmor otišli s prednošću od 18:16. Domaćini su u trećoj četvrtini ubacili u brzinu više i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Za deset minuta Širokobriježani su postigli 26 poena, naspram 12 koliko je postigao Spars i tada je bilo sve već jasno.

Širokobriježani su nakon toga samo povećavali prednost i na kraju slavili uvjerljiv trijumf za desetu titulu prvaka BiH.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mateo Drežnjak sa 17 poena, 18 je dodao Derik Stiven Fener (Derrick Steven Fenner,) a 17 Dario Drežnjak. Kod gostiju Ibrahim Durmo i Slobodan Jovanović su postigli po 13, a dvocifren je bio i Kenan Bajramović sa 11 poena.