KANADA

Prvaci pokazali karakter: Voriorsi nevjerovatnom serijom slomili Toronto i stigli do izjednačenja u seriji

AFP

Piše: Al. Ti.

3.6.2019

Aktuelni NBA prvaci Golden stejt Voriorsi kasno sinoć uzvratili su udarac Torontu na gostujućem parketu i stigli do izjednačenja u finalnoj seriji na 1:1.

Kari i društvo su u Kanadi slavili rezultatom 109-104.

Domaći košarkaši imali su veliku prednost tokom utakmice, koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena, ali Kari, Tomson i društvo su napravili nevjerovatan preokret u drugom poluvremenu.

Uslijedila je naime treća četvrtina u kojoj su prvaci za pet minuta napravili seriju od 18:0, što se na kraju ispostavilo kao nedostižna prednost za Reptorse.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Tomson (Thompson) sa 25 i Kari sa 23 koša.

Kod domaćina poslovično je najbolji bio Lenard, koji je zabio 34 poena, a imao je i 14 skokova.

Serija se sada seli u Okland, a naredne dvije utakmice se igraju u noći na četvrtak i u noći na subotu.

Ipak probleme za Voriorse mogla bi predstavljati i povreda Kleja Tomsona koji je u finišu susreta izašao zbog problema sa tetivom.

Od ranije prvacima fali i Kevin Durent (Durant).