"Zmajevi" ponovo jači od Amerikanaca

Naš tim dominirao tokom meča. KSBiH

E. J.

17.7.2019

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je američku ekipu "World Vision Sport" rezultatom 91:79. Nakon poraza od Kine u jučerašnjem duelu, danas je tim selektora Vedrana Bosnića odigrao dobru utakmicu, koju je riješio u svoju korist, prenosi Košarkaški savez BiH.

Od samog starta susreta naš tim je imao prednost, koja je rasla iz četvrtine u četvrtinu. Nakon prvih deset minuta imali smo dva poena prednosti (19:17), da bi na poluvrijeme otišli sa pet poena više na našem kontu. Rezultat je glasio 44:39 u korist "Zmajeva".

U drugom dijelu susreta držali smo konce igre u našim rukama i na kraju slavili pobjedu rezultatom 91:79. Naš tim su predvodili Amar Gegić i Sani Čampara sa po 17 poena, dok je Kenan Kamenjaš postigao 14. Nedžad Muratović je postigao 11, Amar Balić devet, a Ismet Sejfić osam poena. Bila je ovo naša četvrta pobjeda u pet odigranih utakmica na kineskoj turneji, a druga protiv američkog tima.