"Zmajevi" jači od Italijana

Siguran trijumf našeg tima. KSBiH

E. J.

18.7.2019

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je novu pobjedu na turneji u Kini. Zmajevi su savladali italijansku selekciju  "Elite Euro Talents" rezultatom 72:60.

Selektor Vedran Bosnić i stručni štab naše selekcije odlučio je priliku u ovom susretu dati mlađim igračima, koji su u potpunosti opravdali njihovo povjerenje. Italijani su samo u prvoj četvrtini imali prednost, nakon što su vodili rezultatom 19:16. Nakon toga je naš tim zaigrao dosta bolje i već na poluvremenu je imao prednost od četiri poena. Rezultat je glasio 41:37, prenosi Košarkaški savez BiH.

Nakon trideset minuta igre naša selekcija je imala prednost od tri poena (54:51), da bi do kraja susreta razlika bila uvećana na 12 za konačnih 72:60 u korist Bosne i Hercegovine.Jure Zubac sa 20, Emir Ahmedović sa 16 i Amar Balić sa 13 poena bili su najefikasniji u našem timu.