NBA LIGA

Skroman učinak Muse u porazu Bruklina od Bostona, navijači Seltiksa vrijeđali Irvinga

Bh. košarkaš proveo 16 minuta na parketu

Musa: Skroman nastup. AFP

J. A. / Avaz Sport

28.11.2019

Nakon četiri uzastopne pobjede, košarkaši Bruklin netsa poraženi su u gostima kod Boston seltiksa rezultatom 110:121.

Netsi su pružili solidan otpor jednom od favorita Istočne konferencije. Vodili su na poluvremenu (57:63), dobro se držali u trećoj četvrtini, ali potpuno se raspali u finišu susreta.

Džanan Musa odigrao je 16 minuta u poraženom sastavu, a za to vrijeme bh. košarkaš je ubacio četiri poena uz loš šut iz igre (2/3 za dva, 0/3 za tri), te uhvatio dva skoka.

Boston je do trijumfa predvodio Kemba Voker (Walker), koji je ubacio čak 39 poena te upisao 6 skokova i 4 asistencije.

Susret je obilježio i neprijateljski doček koji su navijači Seltiksa priredili bivšem igraču Bostona Kajriju Irvingu (Kyrie Irving). Iako nije nastupio, bek Netsa je stigao s ostatkom ekipe u TD Garden, gdje ga je publika dočekala salvama uvreda i zvižduka, a neki su nosili i transparent s natpisom “Kukavica”.