Musa bez poena, Dončić prekinuo seriju Lejkersa

Musa u meču protiv Hita. AFP

Piše: G. Š. / Avaz.ba

2.12.2019

Bruklin netsi našeg Džanana Muse poraženi su od Majami hita na svom terenu (106:109) u meču NBA lige. Za 15 minuta provedenih u igri naš košarkaš je upisao tri asistencije, ali je ostao bez poena.

Dalas maveriksi priredili su iznenađenje usred "Staples Centra" i savladali domaći tim Los Anđeles lejkersa sa 114:10. Tako su Maveriksi prekinuli pobjedničku seriju kalifornijske ekipe, koja deset mečeva zaredom nije znala za poraz.

Prvo poluvrijeme nije naslućivalo glatki trijumf gostiju iz Teksasa, Lejkersi su vodili sa 62:59 pred odlazak na odmor. No, treća četvrtina je bila kobna za Lebrona Džejmsa (LeBron James) i saigrače, na koncu ove dionice Dalas je imao prednost od 94:79. Nakon toga su Mavsi u nekoliko navrata imali i vodstvo veće od 20 poena razlike.

Ponovo je sjajan bio Luka Dončić (27 poena, 10 asistencija) kod Dalasa, Lejkersima nije pomogla dobra partija Entonija Dejvisa (Anthony Davis, 27 poena, 10 skokova) i Džejmsa (25 poena).

Nekoliko sati kasnije u "Staples Centru", Klipersi su savladali Vašington vizardse sa 150:125. Čak četiri igrača domaćeg tima postigla su više od 20 poena – Kavaji Lenard (Kawhi Leonard, 34), Pol Džordž (Paul George, 31), Montrezl Harel (Harrell, 23) i Luis Vilijams (Louis Williams, 22).

Rezultati: LA klipersi – Vašington 150:125, LA lejkersi – Dalas 100:114, Bruklin – Majami 106:109, Njujork – Boston 104:113, Toronto – Juta 130:110, Orlando – Golden stejt 100:96, Nju Orleans – Oklahoma 104:107, Detroit – San Antonio 132:98, Minesota – Memfis 107:115.